Akbaş Rally Team

Bünyesinde Erhan Akbaş, Erol Akbaş ve Ersen Yıldız olmak üzere 3 aktif ralli sporcusu bulunan Akbaş Rally Team 2018 yılında Akbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Akbaş tarafından kuruldu. Akbaş Rally Team sporcularından Erhan Akbaş otomobil sporundaki aktif yarış kariyerine 2018 yılında Ford Fiesta ST araç ile Bursa’daki Yeşil Bursa Ralli’sine katılarak başladı. Erhan Akbaş henüz ilk sezonunda olmasına rağmen elde ettiği dereceler ile adından söz ettirmeyi başardı.Yeşil Bursa Ralli’sinden sonra yine 2018 sezonunda, Ford Otosan Kocaeli Ralli’sine katılan Erhan Akbaş önemli dereceler elde ederek başarılı bir sezon geçirdi. Aktif yarış kariyerine 2019 sezonunda Mitsubishi EVO IX araç ile Türkiye Ralli Şampiyonası’na katılarak devam eden Erhan Akbaş, ilk sezonu olmasına rağmen Türkiye Ralli Şampiyonası Grup N kategorisinde topladığı 31,5 puan ile Türkiye 3. sü oldu.

Otomobil sporları, dünyanın bir çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de her geçen gün daha da popülerlik kazanmaktadır

Erhan Akbaş, 2019 sezonunda mahalli yarış kategorisinde katıldığı Orhangazi Otokros 1.2.3. Ayak ve 4.5.6. Ayak Yarışları’nda elde ettiği dereceler ve tecrübe sonrası 24 Kasım 2019 Pazar günü TOSFED tarafından Körfez Yarış Pisti’nde oluşturulan rallikros parkurunda gerçekleştirilen Türkiye Rallikros Şampiyonası’nda Kategori4’te 1. olarak 2019 sezonunun son yarışında TRX K4 Şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Akbaş Rally Team sporcularından Erol Akbaş, aktif yarış kariyerine Mitsubishi EVO IX araç ile 20-21 Nisan tarihinde Bursa Orhangazi’de düzenlenen Otokros 1.2.3. Ayak Yarışları’na katılarak başladı. Sonrasında sırasıyla 13-14 Temmuz Bursa Orhangazi Otokros 4.5.6 Ayak Yarışları, 14-15 Haziran - 10. Eskişehir Rallisi, 06-07 Temmuz - İTO 40. İstanbul Rallisi’ne katılan Erol Akbaş ilk sezonunda katıldığı yarışlar sonrası elde ettiği tecrübeyi 2020 sezonuna aktarmaya hazırlanıyor.

2019 Sezonunda sporcularımızın araçları ile ilgili teknik desteği yarış öncesi ve sonrası özverili çalışmaları ile Süheyl Polatoğlu önderliğinde GP Garage My Team ekibi sağladı.
Takım ve sporcularımız henüz takvimi açıklanmamış olan 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda, 2019 sezonunda elde ettikleri başarı grafiğini daha da yukarı taşımak için hazırlanmaktadır.