Obel Cıvata 29. Ege Rallisi

2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın açılış yarışı olan 29. Obel Civata Ege Rallisi, Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından 12-13-14 Nisan tarihlerinde İzmir-Seferihisar’da gerçekleştirildi.


Akbaş Rally Team pilotu Erhan Akbaş, sezonun ve kariyerinin ilk Ulusal yarışı olan ve oldukça yoğun katılım sağlanan 29. Ege Rallisini kendi kategorisi olan Grup N’de 2. olarak, Genel Klasmanda ise 11. olarak tamamladı. Yarış sonunda topladığı 12 puan ile Türkiye Ralli Şampiyonası Grup N Puan durumunda 2. Sıraya yerleşen Erhan Akbaş, yarış sonrasında şu sözleri kaydetti;


107,25 km özel etap olmak üzere toplamda 258,78 km koşulan ralliye 62 araç ile 124 sporcu katılım gösterdi.
“Bizim için başlangıç çok heyecanlıydı çünkü ilk defa Evo 9 la katılıyoruz yarışa ve deneme şansımız antrenman yapma şansımız da olmadı ayrıca Koray Akgün le de co-pilot olarak ilk defa yarışıyoruz. Birinci gün hava kuruydu Beyler etabında o güzeldi bizim için ama yağmurla beraber biraz temkinli gittik. Ondan sonraki etaplarda araba ve co-pilot uyumumuz çok daha iyi oldu 4, 5 ve 6. etapları çok iyi geçtik. Bizim için önemli olan yarışta kalmaktı ve kazasız belasız bitirmekti. Çok şükür o oldu ve şu anda Grup N olarak 2. , genel klasmanda 11. olduk. Bizim için güzel bir yarış oldu.”